FIZJOTERAPIA W GABINECIE LOGOPEDYCZNYM

O kursie

 

FIZJOLOGOPEDIA jako nowa nauka?

Do niedawna każda specjalizacja zajmowała się tylko obszarem swoich zainteresowań, z góry przypisanych dla danego zawodu.Praca fizjoterapeuty kończyła się u podstawy czaszki, a ręce logopedy nie dotykały niczego poniżej szyi.Na szczęście nowe podejścia pokazują jak skuteczna jest praca w zgranych zespołach terapeutycznych.Jednak, aby efektywnie współpracować potrzebujemy dobrze się komunikować.Wymaga to znajomości specyficznej terminologii oraz kompetencji i umiejętności drugiej strony.Na szkoleniu poznamy specyfikę pracy w zespołach logopeda-fizjoterapeuta oraz sposoby na skuteczną komunikację i wymianę informacji. Porozmawiamy na temat tego jak bardzo fizjoterapia jest potrzebna podczas terapii logopedycznej i jak może wspomóc pacjenta w wybranych zaburzeniach.

Zapisz się na  kurs PREMIUM

 Fizjoterapia w gabinecie logopedycznym. Współpraca fizjoterapeuty i logopedy- jak budować efektywny zespół terapeutyczny ?


BIORĄC UDZIAŁ W KURSIE OTRZYMUJESZ:

✔️ Imienne zaświadczenie

 Obszerne materiały szkoleniowe i  bonusy

? 120-dniowy dostęp do nagrań!


 

 

PLAN KURSU:

➡️ Czy fizjoterapeuta zawsze jest potrzebny logopedzie?

➡️ Fizjoterapeuta pracujący w jamie ustnej i logopeda diagnozujący postawę ciała- fizjologopedia jako nowa nauka?

➡️ Dlaczego warto budować zespoły terapeutyczne?

➡️ Jakich informacji od logopedy potrzebuje fizjoterapeuta, aby mógł skutecznie wspomóc terapię logopedyczną?

➡️ Problem z komunikacją w zespole logopeda-fizjoterapeuta- jak mówić „tym samym językiem”?

➡️ Fizjoterapeutyczne zalecenia dla pacjentów podczas terapii logopedycznej. Przykładowe terapie.

➡️ Jak przekonać pacjenta, że wizyta u fizjoterapeuty jest konieczna?


 
Kurs przeprowadzi nasza SPECJALISTKA:

Klara Francuz-Matwiejczyk

Fizjoterapeutka, logopedka i studentka osteopatii. W pracy zawodowej łączy dwie specjalizacje. Głównie zajmuje się̨ zaburzeniami zlokalizowanymi w obszarze czaszki i twarzoczaszki, szyjnego odcinka kręgosłupa, stawów skroniowo- żuchwowych, krtani i aparatu artykulacyjnego oraz uwalnianiem napięć w ciele spowodowanych stresem i traumą. Pracuje z niemowlakami, dziećmi oraz osobami dorosłymi. Doświadczenie zdobywała w szpitalach, klinikach, poradniach specjalistycznych, hospicjach. Uczyła się ̨ od niezwykłych terapeutów i instruktorów z całego świata, którzy inwestowali czas i energię w to, aby mogła coraz lepiej towarzyszyć pacjentom w ich powrocie do zdrowia. Jako logopeda pracuje głównie technikami manualnymi. Fascynuje ją ludzkie ciało i to jak logicznie jest ze sobą połączone. Zwraca szczególną uwagę na prawidłową pracę języka, ponieważ to właśnie język w ogromnym stopniu odpowiada za prawidłowy zgryz, kształtowanie zatok, prawidłowe ssanie, żucie i połykanie oraz mowę. Postawa ciała jest w nieodłączny sposób powiązana z symetryczną pracą języka i funkcjonalną pracą stawów skroniowo- żuchwowych. Jest również terapeutą metody czaszkowo- krzyżowej oraz terapeutą i diagnostą zaburzeń Integracji Sensorycznej. Tworzy interdyscyplinarne zespoły z ortodontami, psychoterapeutami, ginekologami i lekarzami innych specjalizacji. Wraz z siostrą założyła Pracownie fizjoterapeutyczną i psychoterapeutyczną – Odcienie Kobiet w której wraz z innymi terapeutami skupiają się na holistycznym podejściu do zdrowia kobiet i dzieci.


Zdobądź szkolenia w nowej niższej cenie!

 -> KUP PAKIET PROMOCYJNY 5 SZKOLEŃ PREMIUM ZA 250 ZŁ <-

❗SPRAWDŹ DOSTĘPNE SZKOLENIA PREMIUM ❗


 • Chcesz dołączyć do kursu, ale płatnikiem będzie Twój pracodawca? Złóż zamówienie. Zaznacz „Faktura dla placówki oświatowej”. Wybierz przelew tradycyjny jako formę płatności na PayU, następnie opuść stronę. Fakturę otrzymasz tego samego dnia.
 • Kiedy otrzymasz dostęp? Dostęp otrzymasz tego samego dnia.
 • Niezadowolony z kursu? W ciągu 7-dni od zakupu wyślij wiadomość na adres kontakt@teczka-logopedy.pl z prośbą o zwrot pieniędzy.

Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019r.)

Jesteśmy Niepublicznym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i posiadamy Akredytację MEN na wszystkie nasze usługi. W związku z powyższym szkolenia mogą być w całości finansowane ze środków publicznych.

Czego się nauczysz?

 • Zaczerpniesz profesjonalnej wiedzy z zakresu neuroanatomii praktycznej.
 • Poznasz specyfikę i funkcję nerwów czaszkowych.
 • Zapoznasz się z teorią poliwagalną.
 • Poznasz przykłady terapii w oparciu o podejście logopedyczno-fizjoterapeutyczne.

Zawartość kursu

Szkolenie/Materiały

 • Dostęp
  01:56:25

Recenzje

5.0
Total 4 Ratings
5
4 Ratings
4
0 Rating
3
0 Rating
2
0 Rating
1
0 Rating
MK
1 miesiąc ago
Super
Wioleta Raszuk
2 miesiące ago
Bardzo dobry!
Ok
KR
1 rok ago
Wykupiłam kilka szkoleń Pani Klary, wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza. Niesamowita prowadząca.
69 
Czas dostępności kursu: 121 dni

Zawarte materiały

 • Skrypt logopedyczny
 • 120 dni dostępu do szkolenia

Requirements

 • Szkolenie on-line jest to kurs video. Otrzymujesz 120-dniowy dostęp do szkolenia i materiałów. Uczysz się w dowolnym czasie i tempie.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

 • Studenci logopedii
 • Osoby rozpoczynające swoją przygodę z logopedią
 • Terapeuci, którzy chcą poszerzyć swój warsztat o anatomię, fizjologię i biomechanikę ludzkiego ciała
 • Osoby, które chcą poszerzyć swój warsztat o techniki manualne i szersze, bardziej holistyczne spojrzenie na problemy pacjentów
 • FizjoterapeuCI, chcących poszerzać swoją wiedza na temat problemów logopedycznych i budować zespoły terapeutyczne
FIZJOTERAPIA W GABINECIE LOGOPEDYCZNYM