Ważne aspekty fizjoterapeutyczne w pracy logopedycznej – czyli dlaczego bardziej od stoliczka przyda Ci się leżanka w gabinecie? MODUŁ I – dzieci od 3-15 r. ż. – 13.10.2022 – Szkolenie na żywo/certyfikat/nagranie szkolenia

79 

Opis

 

 ⭐️ CERTYFIKOWANY KURS ⭐️
 

🔆🔆🔆

Fizjoterapia stanowi istotny element w pracy logopedy. Napięcie mięśniowe, zaburzenia motoryki ciała, czy asymetrie często wpływają na problemy, z którymi mierzą się logopedzi. Podczas szkolenia przedstawione zostanie holistyczne spojrzenie na problem pacjenta oraz to jakie pytania zadać, aby móc jak najwięcej dowiedzieć się o jego historii. Dodatkowo podczas szkolenia z punktu widzenia fizjoterapeuty omówione zostaną  problemy z wędzidełkiem, a także dowiesz się, czy asymetrie zawsze są złe. 

🔆🔆🔆

 

ZAPISZ SIĘ NA KURS PREMIUM:

 
🔷
WAŻNE ASPEKTY FIZJOTERAPEUTYCZNE W PRACY LOGOPEDYCZNEJ – CZYLI DLACZEGO BARDZIEJ OD STOLICZKA PRZYDA CI SIĘ LEŻANKA W GABINECIE? MODUŁ I – DZIECI OD 3-15 R. Ż.
🔷
 

START KURSU

📑 Data kursu: 13.10.2022  🕙 Godzina kursu: 19:00-21:30

📣 Jeśli nie możesz wziąć udziału w wydarzeniu na żywo, skorzystaj z dostępu do nagrania, które możesz obejrzeć w dogodnym terminie.
 
🔔 CENA ZA KURS TO 79 ZŁ 🔔
 
 

BIORĄC UDZIAŁ W KURSIE OTRZYMUJESZ DODATKOWO:

📜 Imienny Certyfikat z suplementem – certyfikat stanowi potwierdzenie kompetencji i umiejętności w zakresie danej dziedziny i jest pełnowartościowym dokumentem.

📚 Materiały szkoleniowe.

🔰 20-dniowy dostęp do nagrania szkolenia z możliwością wielokrotnego odtwarzania! Przy zakupie pakietu dostęp automatycznie wydłuży się do 30 dni.

🔔 Skorzystaj z WIEDZY I PRAKTYCZNEGO doświadczenia prowadzącej i uzyskaj ODPOWIEDZI na nurtujące Cię PYTANIA!

PLAN KURSU:

Wywiad fizjoterapeutyczno-logopedyczny

💠 Jakie zadać pytania, aby móc jak najwięcej dowiedzieć się o historii pacjenta?

💠 Jakie aspekty w rozwoju motorycznym są ważne z punktu widzenia zaburzeń logopedycznych?

💠 Pytania, które naprowadzają na źródło problemu? – holistyczne spojrzenie na problem pacjenta.

Postawa: czy ma wpływ na problemy logopedyczne?

💠 Co było pierwsze- zaburzenia motoryki ciała czy problem logopedyczny?

💠 Ocena postawy- strategiczne punkty, na które musimy zwrócić uwagę podczas terapii logopedycznej.

💠 Asymetrie- czy zawsze są złe?

💠 Napięcie mięśniowe- co warto o nim wiedzieć?

💠 Taśmy anatomiczne- czyli jak język łączy się z palcem u stopy?

Omówienie przepon ciała

💠 Czy wiesz, ile przepon jest w ciele i jak się ze sobą łączą?

💠 Co to jest kolumna ciśnień i czy łączy się z wędzidełkiem?

 Problem z wędzidełkiem-z punktu widzenia fizjoterapeuty

💠 Dno jamy ustnej- czemu jest tak ważne i z czym się łączy?

 Kość gnykowa, krtań i powięź piersiowa- dlaczego jest to bardzo ważny obszar w pracy logopedycznej.

  
 
Kurs przeprowadzi nasza SPECJALISTKA:

Klara Francuz-Matwiejczyk

Fizjoterapeutka, logopedka i studentka osteopatii. W pracy zawodowej łączy dwie specjalizacje. Głównie zajmuje się̨ zaburzeniami zlokalizowanymi w obszarze czaszki i twarzoczaszki, szyjnego odcinka kręgosłupa, stawów skroniowo- żuchwowych, krtani i aparatu artykulacyjnego oraz uwalnianiem napięć w ciele spowodowanych stresem i traumą. Pracuje z niemowlakami, dziećmi oraz osobami dorosłymi. Doświadczenie zdobywała w szpitalach, klinikach, poradniach specjalistycznych, hospicjach. Uczyła się ̨ od niezwykłych terapeutów i instruktorów z całego świata, którzy inwestowali czas i energię w to, aby mogła coraz lepiej towarzyszyć pacjentom w ich powrocie do zdrowia. Jako logopeda pracuje głównie technikami manualnymi. Fascynuje ją ludzkie ciało i to jak logicznie jest ze sobą połączone. Zwraca szczególną uwagę na prawidłową pracę języka, ponieważ to właśnie język w ogromnym stopniu odpowiada za prawidłowy zgryz, kształtowanie zatok, prawidłowe ssanie, żucie i połykanie oraz mowę. Postawa ciała jest w nieodłączny sposób powiązana z symetryczną pracą języka i funkcjonalną pracą stawów skroniowo- żuchwowych. Jest również terapeutą metody czaszkowo- krzyżowej oraz terapeutą i diagnostą zaburzeń Integracji Sensorycznej. Tworzy interdyscyplinarne zespoły z ortodontami, psychoterapeutami, ginekologami i lekarzami innych specjalizacji. Wraz z siostrą założyła Pracownie fizjoterapeutyczną i psychoterapeutyczną – Odcienie Kobiet w której wraz z innymi terapeutami skupiają się na holistycznym podejściu do zdrowia kobiet i dzieci.

 
Zdobądź szkolenia w nowej niższej cenie!
-> KUP PAKIET PROMOCYJNY 5 SZKOLEŃ PREMIUM ZA 250 ZŁ <-
 
  • Chcesz dołączyć do kursu, ale płatnikiem będzie Twój pracodawca? Złóż zamówienie. Zaznacz „Faktura dla placówki oświatowej”. Wybierz przelew tradycyjny jako formę płatności na PayU, następnie opuść stronę. Fakturę otrzymasz tego samego dnia.
  • Kiedy otrzymasz dostęp? Dostęp otrzymasz tego samego dnia.
  • Jesteś niezadowolony z kursu? W ciągu 7-dni od zakupu wyślij wiadomość na adres kontakt@teczka-logopedy.pl z prośbą o zwrot pieniędzy.

Może spodoba się również…