Obniżone i wzmożone napięcie mięśniowe – ich wpływ na pracę narządów artykulacyjnych, wady wymowy *Szkolenie on-line + Certyfikat

69 

Opis

 

 ⭐️ CERTYFIKOWANY KURS PREMIUM ⭐️

 

Obniżone napięcie mięśniowe – czy wiesz co dokładnie oznacza i jaki ma wpływ na narządy artykulacyjne?
Zaczerpnij kompleksowej wiedzy od specjalisty.
Dowiedz się jak rozpoznać obniżone i podwyższone napięcie mięśniowe i jakie pytania zadać pacjentowi w trakcie wywiadu w kontekście tonusu mięśniowego!

 

🔆🔆🔆

Podczas terapii logopedycznej niezbędna jest wiedza dotycząca napięcia mięśniowego.

Efektywna praca na obszarze języka oraz innych narządów artykulacyjnych jest zależna od prawidłowego funkcjonowania całego ciała.

Wiemy, że napięcie mięśniowe może być obniżony lub podwyższone.

Co to jednak oznacza w praktyce i czy rodzaj napięcia w ciele przekłada się na funkcjonowanie narządów artykulacyjnych?

Ze szkolenia dowiesz się również jak diagnozować oraz jak planować terapię w zależności od tego czy napięcie mięśniowe jest podwyższone czy obniżone.

Omówimy również przykłady terapii z nieprawidłową artykulacją bazując na koncepcji taśm anatomicznych, czyli pracy z całym ciałem pacjenta w celu znormalizowania napięcia a w

efekcie poprawy artykulacji.

🔆🔆🔆

 

To wszystko podczas kursu PREMIUM:

 

🔆 Obniżone i wzmożone napięcie mięśniowe – ich wpływ na pracę narządów artykulacyjnych, wady wymowy. 🔆

 

 

 

BIORĄC UDZIAŁ W KURSIE OTRZYMUJESZ:

📜 Imienny Certyfikat z suplementem

📚 Obszerne materiały szkoleniowe i  bonusy

🔰 60-dniowy dostęp do nagrań!

🔔 Skorzystaj z WIEDZY I PRAKTYCZNEGO doświadczenia prowadzącej i uzyskaj ODPOWIEDZI na nurtujące Cię PYTANIA!

 

PLAN KURSU:

 

🔆 Co to znaczy, że napięcie mięśniowe jest obniżone i jakie są tego przyczyny?

🔆 Co oznacza podwyższone napięcie mięśniowe i jakie są jego przyczyny?

🔆 Specyficzne pytania w wywiadzie – o co warto zapytać w kontekście tonusu mięśniowego?

🔆 Jak rozpoznać, czy napięcie jest obniżone czy podwyższone obserwując ciało pacjenta? Kiedy i jak zacząć obserwację?

🔆 Koncepcja taśm anatomicznych w logopedii

🔆 Dlaczego i jak tonus mięśniowy ciała wpływa na narządy artykulacyjne?

🔆 Wady wymowy- omówienie przykładowej pracy z napięciem mięśniowym u pacjentów z nieprawidłową artykulacją.

 

Kurs przeprowadzi nasza SPECJALISTKA:

Klara Francuz-Matwiejczyk

 

Fizjoterapeutka, logopedka i studentka osteopatii. W pracy zawodowej łączy dwie specjalizacje. Głównie zajmuje się̨ zaburzeniami zlokalizowanymi w obszarze czaszki i twarzoczaszki, szyjnego odcinka kręgosłupa, stawów skroniowo- żuchwowych, krtani i aparatu artykulacyjnego oraz uwalnianiem napięć w ciele spowodowanych stresem i traumą. Pracuje z niemowlakami, dziećmi oraz osobami dorosłymi. Doświadczenie zdobywała w szpitalach, klinikach, poradniach specjalistycznych, hospicjach. Uczyła się ̨ od niezwykłych terapeutów i instruktorów z całego świata, którzy inwestowali czas i energię w to, aby mogła coraz lepiej towarzyszyć pacjentom w ich powrocie do zdrowia. Jako logopeda pracuje głównie technikami manualnymi. Fascynuje ją ludzkie ciało i to jak logicznie jest ze sobą połączone. Zwraca szczególną uwagę na prawidłową pracę języka, ponieważ to właśnie język w ogromnym stopniu odpowiada za prawidłowy zgryz, kształtowanie zatok, prawidłowe ssanie, żucie i połykanie oraz mowę. Postawa ciała jest w nieodłączny sposób powiązana z symetryczną pracą języka i funkcjonalną pracą stawów skroniowo- żuchwowych. Jest również terapeutą metody czaszkowo- krzyżowej oraz terapeutą i diagnostą zaburzeń Integracji Sensorycznej. Tworzy interdyscyplinarne zespoły z ortodontami, psychoterapeutami, ginekologami i lekarzami innych specjalizacji. Wraz z siostrą założyła Pracownie fizjoterapeutyczną i psychoterapeutyczną – Odcienie Kobiet w której wraz z innymi terapeutami skupiają się na holistycznym podejściu do zdrowia kobiet i dzieci.

 

  • Chcesz dołączyć do kursu, ale płatnikiem będzie Twój pracodawca? Złóż zamówienie. Zaznacz „Faktura dla placówki oświatowej”. Wybierz przelew tradycyjny jako formę płatności na PayU, następnie opuść stronę. Fakturę otrzymasz tego samego dnia.
  • Kiedy otrzymasz dostęp? Dostęp otrzymasz tego samego dnia.
  • Jesteś niezadowolony z kursu? W ciągu 7-dni od zakupu wyślij wiadomość na adres kontakt@teczka-logopedy.pl z prośbą o zwrot pieniędzy.