Akcja charytatywna – darmowy webinar – Techniki pracy nad prawidłową artykulacją u dzieci dwujęzycznych oraz w nauczaniu języka polskiego jako drugiego/obcego – 04.04.2022 – nagranie webinaru

Kategoria:

Opis

⭐️ZAPRASZAMY na DARMOWY WEBINAR poświęcony TOSI córeczki Kasi Tomsia z LoogoMOWA ⭐️

Dołącz do grupy TECZKA LOGOPEDY i bądź na bieżąco!

 

Pieniążki wpłacamy na numer konta fundacji TOSI 55 2490 0005 0000 4530 7261 9403

Koniecznie z dopiskiem DLA ANTONINY TOMSIA

FUNDACJA MATIO

 

🔻🔻🔻

Bazując na współczesnej wiedzy neurobiologicznej, autorka wskazuje na konieczność stymulowania słuchu fonemowego i fonetycznego także w procesie nauczania wymowy obcokrajowców. Wykorzystując dodatkowo własne doświadczenie logopedyczne, zdobyte w pracy z dziećmi i dorosłymi z wadami wymowy, badaczka proponuje autorski model pracy nad artykulacją oparty na linearnym przetwarzaniu prymarnych i sekundarnych cech polskich głosek.

🔺🔺🔺

Zapisz się na bezpłatny webinar logopedyczny i pomóż Tosi w walce z Mukowiscydozą! Pomóżmy jej razem złapać ODDECH

🔅 Techniki pracy nad prawidłową artykulacją u dzieci dwujęzycznych oraz w nauczaniu języka polskiego jako drugiego/obcego 🔅

Podczas szkolenia przedstawione zostaną autorskie techniki pracy nad prawidłową artykulacją polskich głosek u dzieci dwujęzycznych oraz u osób uczących się języka polskiego jako drugiego/obcego. Zaproponowane zostaną audytywne (słuchowe) i nieaudytywne („niesłuchowe”) techniki pracy nad artykulacją najtrudniejszych głosek języka polskiego oraz stopniowe wykorzystywanie nabytych umiejętności w artykulacji wyrazów trudnych. Zaprezentowane techniki zostaną dostosowane do wiekowych potrzeb uczących się (dzieci i dorośli).


START WEBINARU

📑 Data: 04.04.2022  🕙 Godzina: 19.00 – 21:00

Webinar odbędzie się na grupie FB TECZKA LOGOPEDY

Jeśli zapiszesz na spotkanie przez naszą stronę otrzymasz stosowne przypomnienie oraz bezpośredni link do webinaru. Nie zapomnij dołączyć do grupy przed spotkaniem.

Zapisz się na bezpłatny webinar logopedyczny i wesprzyj TOSIĘ. Pomóżmy jej oddychać.

WSPIERAM TOSIĘ I WPŁACAM NA KONTO FUNDACJI MATIO:

55 2490 0005 0000 4530 7261 9403  z dopiskiem DLA ANTONINY TOMSIA


📜 Certyfikat uczestnictwa będzie możliwy do wygenerowania po spotkaniu.

PLAN KURSU:

 

🔅 Rola funkcji słuchowych w pracy nad artykulacją.

🔅 Stymulacja funkcji słuchowych w NJPJO (słuch fonemowy, słuch fonetyczny).

🔅 Nieaudytywne i audytywne techniki pracy nad samogłoskami.

🔅 Ćwiczenia różnicowania artykulacyjnego samogłosek.

🔅 Nieaudytywne i audytywne techniki pracy nad spółgłoskami.

🔅 Ćwiczenia różnicowania artykulacyjnego samogłosek.

🔅 Funkcje słuchowe w kształtowaniu pozostałych sprawności u dzieci i dorosłych.

Webinar przeprowadzi nasza SPECJALISTKA:

dr Anna Siudak

 Adiunkt w Katedrze Logopedii i Zaburzeń Rozwoju Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie; absolwentka filologii polskiej UJ oraz logopedii UP w Krakowie; neurologopeda w Centrum Origin Karków; glottodydaktyk w Centrum Nauczania Języka Polskiego Jako Obcego UP w Krakowie. Specjalistka wczesnej interwencji logopedycznej i terapeutycznej, terapii miofunkcjonalnej i PNF; członek Zarządu Małopolskiego Oddziału PTL oraz redaktorka naukowych wydawnictw „Nowa Logopedia” i „Neurologopedia”; autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz pomocy logopedycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w terapii osób dorosłych chorych neurologicznie, dzieci z zaburzeniami artykulacyjnymi oraz w nauczaniu wymowy obcokrajowców. W badaniach naukowych koncentruje się na diagnozie i terapii logopedycznej w przebiegu chorób neurologicznych u osób dorosłych, pre- i postnatalnej stymulacji dzieci oraz nauczaniu wymowy dzieci dwujęzycznych i obcokrajowców.

Może spodoba się również…

  • ROTACYZM

    Rotacyzm – diagnoza i efektywna terapia logopedyczna *Szkolenie on-line + Certyfikat

    49