0(0)

Terapia opóźnionego rozwoju mowy – warsztat praktyczny od samogłoski po proste, dwusylabowe wyrazy- film

‏‏‎ ‎

Dołącz do niesamowitego kursu on-line, dzięki któremu zdobędziesz wiedzę praktyczną! Wyłącznie forma warsztatowa! Po szkoleniu będziesz wiedzieć jak należy prawidłowo i skutecznie przeprowadzić terapię opóźnionego rozwoju mowy!
Na szkoleniu omówione będą czynniki praktyczne wspomagające proces terapeutyczny, z uwagą na rodziców, którzy stanowią bardzo ważny komponent terapii oraz na samą osobę logopedy.

Kurs on-line:

Terapia opóźnionego rozwoju mowy – warsztat praktyczny od samogłoski po proste, dwusylabowe wyrazy

Otrzymujesz imienny Certyfikat z suplementem, materiały szkoleniowe oraz 10-dniowy dostęp do nagrania szkolenia z możliwością wielokrotnego odtwarzania! 24h przez 10 dni w tygodniu!

Kurs poprowadzi mgr Angelika Bartnik 
neurologopeda, pedagog specjalny

  • Chcesz dołączyć do kursu, ale płatnikiem będzie Twój pracodawca?  
  • Złóż zamówienie. Zaznacz „Faktura dla placówki oświatowej”. Wybierz przelew tradycyjny jako formę płatności na PayU, następnie opuść stronę. Fakturę otrzymasz tego samego dnia.

Osiągnięcia

  • Głównym celem szkolenia jest uposażenie uczestników w wiedzę praktyczną. Przedstawienie gier i zabaw logopedycznych, pomocy własnoręcznie wykonanych, pomysłów na przekształcenie rzeczy codziennego użytku w logopedyczne pomoce dydaktyczne. Tak, aby dziecko zaczęło artykułować proste dźwięki mowy – samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, sylaby otwarte i proste, dwusylabowe wyrazy. Zamysłem jest rozbudzenie kreatywności i wyobraźni osób pracujących z małymi pacjentami, aby terapia dzieci z opóźnionym rozwojem mowy była dla nich ciekawa, atrakcyjna i efektywna.
  • Na szkoleniu omówione będą czynniki praktyczne wspomagające proces terapeutyczny, z uwagą na rodziców, którzy stanowią bardzo ważny komponent terapii oraz na samą osobę logopedy.

Program

2‏‏‎ ‎2h

Szkolenie/Materiały

Szkolenie-dostęp1:49:48
Materiały/pobierz

1. Słownik czynny dziecka. Jak liczyć słowa wypowiadane przez dziecko? Prowadzenie dziennika mowy dziecka.

2. Stymulujące środowisko. Jak stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju mowy dziecka. Różnica między kąpielą słowną a zalewaniem dziecka mową.

3.Rola rodziców w procesie terapeutycznym. Dla uczestników gotowa do wydruku ulotka – Jak stymulować rozwój mowy dziecka, bawiąc się z nim w domu.

4. Postawa logopedy w procesie terapeutycznym. Cechy osobowościowe terapeuty pracującego z małym dzieckiem. Jakie elementy wykorzystać, by skupić wzrok dziecka na twarzy logopedy, być z drugim człowiekiem w interakcji.

5.Co to jest pauza terapeutyczna i dlaczego jest ważna w procesie nabywania mowy.

6. Przedstawienie gier i zabaw logopedycznych, pomocy własnoręcznie wykonanych, pomysłów na przekształcenie rzeczy codziennego użytku w logopedyczne pomoce dydaktyczne. Tak, aby dziecko zaczęło artykułować proste dźwięki mowy:

– samogłoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, sylaby otwarte i proste, dwusylabowe wyrazy.

O autorze

4.96 (102 ratings)

233 produktów

15739 uczestników

39 

Docelowi odbiorcy

  • studenci logopedii
  • logopedzi młodzi stażem
  • nauczyciele w żłobkach oraz nauczyciele wychowania przedszkolnego
  • rodzice dzieci z opóźnionym rozwojem mowy