0(0)

Terapia logopedyczna dziecka z Zespołem Aspergera – film

‏‏‎ ‎

️ CERTYFIKOWANY KURS®

Spektrum zaburzeń autystycznych to temat budzący wiele kontrowersji w społeczeństwie. Mimo wielu edukacyjnych akcji społecznych wciąż istnieje przekonanie, że autyzm to choroba, która wyklucza dotkniętą nią osobę z funkcjonowania społecznego… Jako logopedzi powinniśmy uświadamiać otoczenie o różnorodności nasilenia objawów ASD, podkreślając także istnienie dużej grupy osób z zespołem Aspergera. Dzieci z ZA mają trudności z rozpoczynaniem interakcji społecznych i niewerbalnym porozumiewaniem się. Ich reakcje są uznawane za atypowe, co zdecydowanie utrudnia im budowanie relacji i nabywanie wiedzy o świecie. To właśnie na barkach logopedów spoczywa odpowiedzialność za właściwe prowadzenie działań terapeutycznych ukierunkowanych na usprawnianie ich języka i komunikacji.

Czy na pewno jesteś na to gotowy?

By nauczyć się, jak przeprowadzić diagnozę logopedyczną dziecka z zespołem Aspergera i poznać tajniki tworzenia odpowiedni planu postępowania, zapisz się na to szkolenie!

 

Po zakupie kursu otrzymasz:

⚜️ imienny Certyfikat z suplementem,

🔆 bogate materiały szkoleniowe,

🔰 10-dniowy dostęp do nagrania szkolenia z możliwością wielokrotnego odtwarzania przez całą dobę!

 

 

📑  Plan szkolenia

1. Zespół Aspergera – charakterystyka zaburzenia, objawy.

2. Zespół Aspergera a autyzm.

3. Diagnoza logopedyczna w przypadku dziecka z Zespołem Aspergera.

4. Programowanie terapii i postępowanie logopedyczne – wskazówki praktyczne, propozycje oddziaływań terapeutycznych.

 

Kurs poprowadzi:

mgr Renata Bronisz
wykładowca akademicki, logopeda, audiolog, oligorenopedagog

 

  • Chcesz dołączyć do kursu, ale płatnikiem będzie Twój pracodawca? Złóż zamówienie i zaznacz „Faktura dla placówki oświatowej”. Wybierz przelew tradycyjny jako formę płatności na PayU, następnie opuść stronę. Fakturę otrzymasz tego samego dnia.
  • Kiedy otrzymasz dostęp? Dostęp otrzymasz tego samego dnia.
  • Niezadowolony z kursu? W ciągu 7 dni od zakupu wyślij wiadomość na adres kontakt@teczka-logopedy.pl z prośbą o zwrot pieniędzy.

Osiągnięcia

  • Uczestnik
  • nabędzie wiedzę teoretyczną o Zespole Aspergera, w tym w zakresie różnicowania ZA i autyzmu;
  • pozna szczegóły przeprowadzania diagnozy logopedycznej;
  • nauczy się programować terapię logopedyczną dziecka z Zespołem Aspergera;
  • nauczy się prowadzić postępowanie logopedyczne dostosowane do poziomu językowego i społeczno-komunikacyjnego dziecka.

Program

2‏‏‎ ‎1h 30m

Dostęp do szkolenia i materiałów:

Dostęp do szkolenia:1:32:33
Materiały szkoleniowe:

O autorze

4.96 (57 ratings)

239 produktów

17141 uczestników

Jestem logopedą doświadczonym w pracy z dziećmi, w dużej mierze z tymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z wykształcenia również oligofrenopedagogiem i audiologiem. Ukończyłam liczne szkolenia i kursy doskonalące, m.in. z PECS, systemu Makaton, kinezjotapingu logopedycznego, Metody Krakowskiej. Nie ustaję w kształceniu się – moją nadrzędną zasadą w pracy terapeutycznej jest to, by zawsze dostosowywać metodykę pracy do dziecka, a nie dziecko do metodyki. Prowadzę stronę na Facebooku: Logoratorium – Renata Bronisz, na której zamieszczam autorskie infografiki, broszury, plakaty i pomoce terapeutyczne. Jestem absolwentką Studium Edytorstwa Współczesnego, miłośniczką poprawności językowej i ilustracji dziecięcej. Przepadam za podróżami, literaturą i dobrą kawą.
5.00 (2 ratings)

12 produktów

0 uczestników

39 

Docelowi odbiorcy

  • Szkolenie kierowane jest do początkujących logopedów, studentów logopedii, logopedów z doświadczeniem pragnących usystematyzować swoją wiedzę, neurologopedów, pedagogów specjalnych, oligofrenopedagogów, nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, surdologopedów, rodziców.