O kursie

SŁUCHAM to pierwszy zeszyt z serii poświęcony ćwiczeniom słuchu fonematycznego. W tym zeszycie zajmuje się głoskami znajdującymi się na początku wyrazu.

Zeszyt zawiera po 12 obrazków na każdą głoskę, jak również zapisany wyraz.

Zeszyt zawiera 76 stron – cena 15 zł

Przygotowane są 4 gry na wykorzystanie materiałów:

  • Strzelanie gola bramkarzowi (potrzebne do tego będą małe piłeczki bądź strzelające zwierzątka dostępne kiedyś w biedronce np. rekin, dinzaur)
  • Układanie w koszyczku wyrazów na daną głoskę
  • Zabawna stonoga
  • Strzelanie do celu.

Poprzez takie wykorzystanie materiałów – dzieci ćwiczą nie tylko rozróżnianie głosek, ale również motorykę małą, koncentrację i dodatkowo świetnię się bawią (sprawdzone w moim gabinecie 😉 )

Można go wykorzystać i wśród przedszkolaków, które nie umieją czytać, jak również z dziećmi umiejącymi już czytać, ale mającymi problemy z rozróżnianiem głosek brzmiących podobnie.

Materiały można wykorzystać na kilka sposób:

  • Jaką głoskę słyszysz na początku wyrazu?
  • Jaką głoskę słyszysz na końcu wyrazu?
  • Rozróżnianie głosek brzmiących podobnie P – B, D- T, F – W, K – G, Ż – SZ, C – DZ.
  • Wyszukiwanie wyrazów zaczynających się na daną głoskę
  • Dobieranie wyrazu do obrazka lub odwrotnie

Chęć zakupu proszę zgłaszać poprzez komentarz lub wiadomość prywatną 😉

Zawartość kursu

SŁUCHAM Ćwiczenia na różnicowanie głosek
SŁUCHAM to pierwszy zeszyt z serii poświęcony ćwiczeniom słuchu fonematycznego. W tym zeszycie zajmuje się głoskami znajdującymi się na początku wyrazu. Zeszyt zawiera po 12 obrazków na każdą głoskę, jak również zapisany wyraz. Zeszyt zawiera 76 stron – cena 15 zł Przygotowane są 4 gry na wykorzystanie materiałów: 1) Strzelanie gola bramkarzowi (potrzebne do tego będą małe piłeczki bądź strzelające zwierzątka dostępne kiedyś w biedronce np. rekin, dinzaur) 2) Układanie w koszyczku wyrazów na daną głoskę 3) Zabawna stonoga 4) Strzelanie do celu. Poprzez takie wykorzystanie materiałów – dzieci ćwiczą nie tylko rozróżnianie głosek, ale również motorykę małą, koncentrację i dodatkowo świetnię się bawią (sprawdzone w moim gabinecie 😉 ) Można go wykorzystać i wśród przedszkolaków, które nie umieją czytać, jak również z dziećmi umiejącymi już czytać, ale mającymi problemy z rozróżnianiem głosek brzmiących podobnie. Materiały można wykorzystać na kilka sposób: 1) Jaką głoskę słyszysz na początku wyrazu? 2) Jaką głoskę słyszysz na końcu wyrazu? 3) Rozróżnianie głosek brzmiących podobnie P – B, D- T, F – W, K – G, Ż – SZ, C – DZ. 4) Wyszukiwanie wyrazów zaczynających się na daną głoskę 5) Dobieranie wyrazu do obrazka lub odwrotnie

  • SŁUCHAM Ćwiczenia na różnicowanie głosek

Student Ratings & Reviews

No Review Yet
No Review Yet
15 
Czas dostępności kursu: Bez limitu