Słuch fonemowy
0(0)

Słuch fonemowy i fonetyczny. Teoria i praktyka- ćwiczenia – nagranie szkolenia

‏‏‎ ‎

️ CERTYFIKOWANY KURS®

 

Zaczyna się rozwijać bardzo wcześnie, bo już w końcowym okresie gaworzenia, a 2-gi rok życia to najintensywniejszy okres dla jego rozwoju. Jest podstawowym elementem percepcji mowy. Czy wiesz, o czym mowa? Oczywiście – o słuchu fonemowym. Jego niedokształcenie lub zaburzenie powoduje trudności w różnicowaniu jednoznacznym słów o zbliżonym brzmieniu. Brzmi znajomo? Na pewno! Wiele dzieci, z którymi spotykamy się w zaciszu naszego gabinetu, wymaga wsparcia terapeutycznego w zakresie słuchu fonemowego. Do tego w mowie dziecka może bardzo namieszać … słuch fonetyczny.

Kiedy mamy do czynienia z jego zaburzeniami? Jak wprowadzić ćwiczenia słuchu fonetycznego? Dowiesz się na szkoleniu! Nie trać cennego czasu (Twojego i dziecka!) na nieefektywne próby wywoływania normatywnych realizacji dźwięków mowy, kiedy konieczne jest wrócenie do korzeni mowy.

 

Biorąc udział w kursie otrzymujesz:

⚜️ Imienny Certyfikat z suplementem

⚜️ Bogate materiały szkoleniowe

🔰 10-dniowy dostęp do nagrania szkolenia z możliwością wielokrotnego odtwarzania!

 

📑 Plan szkolenia

1. Słuch mowny – podstawy teoretyczne.

2. Słuch fonemowy (fonematyczny) i Słuch fonemowy – kształtowanie się i znaczenie dla rozwoju dziecka.

3. Zaburzenia słuchu fonemowego – przyczyny, objawy, skutki.

4. Badanie słuchu fonemowego.

5. Rozwijanie słuchu fonemowego i fonetycznego w praktyce logopedycznej.

 

 

Kurs przeprowadzi

mgr Renata Bronisz
wykładowca akademicki, logopeda, audiolog, oligorenopedagog

 

 

•Chcesz dołączyć do kursu, ale płatnikiem będzie Twój pracodawca? Złóż zamówienie. Zaznacz „Faktura dla placówki oświatowej”. Wybierz przelew tradycyjny jako formę płatności na PayU, następnie opuść stronę. Fakturę otrzymasz tego samego dnia.
• Kiedy otrzymasz dostęp? Dostęp otrzymasz tego samego dnia.
• Niezadowolony z kursu? W ciągu 7-dni od zakupu wyślij wiadomość na adres kontakt@teczka-logopedy.pl z prośbą o zwrot pieniędzy.

Osiągnięcia

  • Zdobędziesz wiedzę teoretyczną w zakresie pojęcia słuchu mownego; fonemowego (fonematycznego) i fonetycznego oraz ich zaburzeń;
  • poznasz szczegóły procesu badania oraz narzędzia badawcze do oceny słuchu fonemowego;
  • nabędziesz wiedzę o sposobach rozwijania słuchu fonemowego i fonetycznego oraz umiejętność wykorzystania jej w pracy terapeutycznej.

Program

1‏‏‎ ‎2h

Szkolenie/Materiały

Szkolenie/Materiały dostęp2:00:00

O autorze

4.97 (70 ratings)

280 produktów

20711 uczestników

45 

Docelowi odbiorcy

  • Szkolenie kierowane jest do początkujących logopedów, studentów logopedii, logopedów z doświadczeniem pragnących usystematyzować swoją wiedzę, neurologopedów, pedagogów specjalnych, oligofrenopedagogów, nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, surdologopedów, rodziców.
Słuch fonemowy