O kursie
“Higiena jamy ustnej w profilaktyce zachłystowego zapalenia płuc u pacjentów neurologicznych i geriatrycznych z zaburzeniami połykania”
Szkolenie kierowane jest do logopedów, neurologopedów, studentów.
Cele i zadania szkolenia
➡️Zapoznanie uczestników z aktualnymi wynikami badań poświęconych roli higieny jamy ustnej w zapobieganiu / minimalizowaniu ryzyka zachłystowego zapalenia płuc w grupie pacjentów neurologicznych i geriatrycznych z zaburzeniami połykania.
➡️Uczestnicy poznają patofizjologię zachłystowego zapalenia płuc, faktyczne czynniki ryzyka jego wystąpienia oraz możliwości prewencji; nauczą się, jak dobierać odpowiednie akcesoria i przeprowadzać higienę jamy ustnej w sposób efektywny i bezpieczny dla pacjentów, a także jak budować zespół specjalistów odpowiedzialny za jej utrzymanie.
Dołącz do kursu i odbierz IMIENNE ZAŚWIADCZENIE
NIgdy nie przestawaj się rozwijać i dążyć do samodoskonalenia!
Zadbaj o to, żeby pacjent odczuł, że trafił w dobre ręce. Wykaż się profesjonalizmem, zaangażowaniem i wiedzą. Zyskasz nie tylko wdzięczność pacjenta, ale również satysfakcję ze swojej pracy.
Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia osoby prowadzącej szkolenie!
Przygotowaliśmy dla Ciebie także materiały szkoleniowe! Na pewno wykorzystasz je w swojej pracy.
➡️Jesteś logopedą lub chcesz zostać?
➡️Interesujesz się tematyką logopedii i dążysz do rozwoju w tym kierunku?
➡️Chcesz wyróżnić się poprzez swoją wiedzę, doświadczenie i profesjonalizm?
Plan szkolenia
➡️ 1. Patogeneza zachłystowego zapalenia płuc. Aspiration pneumonia vs aspiration pneumonitis.
➡️ 2. Czynniki ryzyka zachłystowego zapalenia płuc (omówienie koncepcji J. Ashforda i S. Langmore).
➡️ 3. Zaburzenia połykania u pacjentów neurologicznych, w populacji osób starszych i u pacjentów z demencją – krótka charakterystyka.
➡️ 4. Specyfika pacjentów karmionych przez sondę nosowo – żołądkową i PEG: czy status NPO (nil per os) zmienia wytyczne dotyczące higieny jamy ustnej?
➡️ 5. Mikrobiom jamy ustnej. Rola śliny. Zmiany związane z wiekiem/ chorobą.
➡️ 6. Higiena jamy ustnej w zapobieganiu zachłystowego zapaleniu płuc – co mówią wyniki badań naukowych, fenomen protokołu wodnego (FWP).
➡️ 7. Higiena jamy ustnej w praktyce – procedura oczyszczania zębów i dziąseł, protokoły postepowania w przypadku protez zębowych i całkowitego braku uzębienia.
➡️ 8. Dobór szczoteczek do zębów, past, płynów antyseptycznych i inne.
➡️ 9. Budowanie zespołu specjalistów odpowiedzialnych za wdrażanie programu higieny jamy ustnej w placówkach medycznych i opiekuńczych.
Jeśli pragniesz dynamicznego rozwoju i stawiasz na nieustanne doskonalenie, poszerzaj swoją wiedzę, uzupełniając to, czego już się nauczyłeś. Systematyczność jest kluczem do sukcesu. Skuteczna terapia wymaga ciągłego aktualizowania wiedzy. Wprowadź do swojej codzienności nawyk zdobywania nowych informacji.
Co otrzymujesz w ramach kursu?
Zaświadczenie
Zaświadczenie stanowi potwierdzenie kompetencji i umiejętności zdobytych podczas szkolenia.
Materiały szkoleniowe
Otrzymasz materiały ułatwiające przyszłe prace z pacjentem.
120 dni dostępu do szkolenia
Dostęp do szkolenia z możliwością wielokrotnego odtwarzania!
Kto przeprowadzi szkolenie?
Nasz specjalista – mgr Katarzyna Zaraś – neurologopeda. Od 2010 roku zajmuje się diagnozą i terapią dorosłych po uszkodzeniach OUN. Szczególnie interesują ją zaburzenia funkcji językowych w postaci afazji, zaburzenia połykania oraz praca z pacjentami po tracheotomii, w tym z osobami w stanach ciężkich.
Twoja wiedza jest silnym narzędziem – poszerzaj ją i inspiruj innych do działania! Wiedza, empatia i efektywność są kluczami do osiągnięcia sukcesu każdego terapeuty! Twój udział jest nieoceniony – bądź z nami!
„Pracą dziecka jest zabawa. Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią.” – Carolyn Hooper
- Szkolenia posiadają Akredytację Kuratora Oświaty i mogą być finansowane ze środków publicznych – pomoc w wypełnianiu wniosków kontakt@teczka-logopedy.pl
- Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia spełnia wymogi par. 23 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z dnia 6 czerwca 2019 r.).
- Kurs można zamówić z odroczonym 21-dniowym terminem płatności dla placówki oświatowej lub indywidualnie.
- Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych
Zawartość kursu
Szkolenie/materiały
-
Dostęp
02:22:38